loo

Počasí dnes:

19. 7. 2018

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, v Čechách místy až polojasno a srážky jen ojediněle. Denní teploty 20 až 24°C, v Čechách 24 až 28°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Svátek má Čeněk

czech point

registr

Obsah

Hlavním cílem projektu „Cyklostezka Prunéřov – Černovice“ bylo  naléhavé vyřešení bezpečnosti provozu cyklistů na frekventované silnici I/13 mezi Kláštercem nad Ohří a Chomutovem. Vybudováním zcela nové oddělené a tudíž bezpečné komunikace se zvýší podíl cyklistické dopravy na celkovém objemu dojížďky za každodenními aktivitami obyvatel regionu, jako jsou například cesty za prací, škol a za službami.

Cyklostezka bude zároveň sloužit jako prostředek pro trávení volného času, k čemuž taktéž přispívá přímé napojení na stávající cyklostezku Ohře (páteřní cyklostezka protínající podél toku řeky Ohře Karlovarský kraj od hranic s Německemaž po hranice s Ústeckým krajem.)

Jako dalším cílem projektu je zvýšení atraktivity přilehlých obcí (Prunéřov, Místo, Málkov, Spořice a Černovice)

Problémy, které dokončená realizace projektu řeší

Realizace projektu zajistí propojení přerušených dopravních vazeb mezi Chomutovem a Kadaní, především pro jiný druh pohybu a dopravy než umožňuje velmi frekventovaná silnice I/13. Tedy pomalý pohyb pro cyklisty, rodiny s dětmi a turisty. Stavba propojí jednotlivé obce po cestě a umožní obyvatelům obcí dotčených těžbou pohyb v zrekultivovaném území.

Koncepce nové cyklostezky vycházela ze snahy zajistit bezproblémovou bezpečnou dopravu pro cyklisty v území, které nabízí vzhledem k majetkovým poměrům na většině území možnost nově vytvářet cestní síť dle dnešních požadavků na bezpečnost a koncepci dopravy v souladu s Národní strategií rozvoje cyklistické dopravy v ČR, která podporuje rozvoj cyklistiky jako rovnocenného prostředku dopravní obsluhy v území a pro posílení ochrany životního prostředí a zdraví, nikoliv jen k turistickému využití a v souladu s navazujícími dokumenty a metodikami cyklostrategie.

Projektovou dokumentaci akce zajišťovaly Severočeské doly a.s. Chomutov

Investorem akce: Dobrovolný svazek obcí Cyklostezka Prunéřov – Černovice , sdružující obce Kadaň, Místo. Málkov, Spořice, Černovice.

Akce je podpořena dotací z Integrovaného regionálního programu (EU - IROP)  85% dotace a  národními zdroji ve výši 5 %

Celkové náklady na realizaci stavby jsou ve výši: 23 mil. Kč

Délka úseku cyklostezky: 7.855,49 m, šířka cyklostezky 3 m, povrch asfaltový

Za Dobrovolný svazek obcí : PaedDr. Jiří Kulhánek, předseda DSO.